Hlavní informace

DevOps Engineer

Začátek: Co nejdříve

Konec: 31. 12. 2024

Město: Praha, Česká republika

Hodinová sazba: 7000 Kč

Popis úkolů a požadavky

Hledáme spolupracovnici nebo spolupracovníka na projekt u velké české banky.

 Bankovní core IT systémy i aplikace v nové éře bankovnictví poběží jako na drátkách a žádná apka nespadne. I díky vám. Jako skrytá síla v pozadí a člověk, bez kterého by to nešlo, budete oporou pro skoro 2 000 000 klientů a přes 9 000 vašich budoucích kolegů a kolegyň.

 V Operations se zabýváme mnoha IT oblastmi. Mezi ty hlavní patří:
 •        Monitoring, detekce a hlášení blížících se problémů
 •        Infrastrukturní řešení (zálohování a skladování dat, servery, networking, databáze, OS)
 •        Správa IT požadavků zaměstnanců a opravy IT zařízení
 •        Nasazování nových aplikací a zajišťování jejich hladkého provozu
 •        Koordinace řešení technických problémů našich zákazníků
 •        Obsluha Linux a Windows serverů

 Ti všichni denně používají naše aplikace. A vaší prací na pozici DevOps Engineer bude zajistit jejich maximální stabilitu a hladký chod bankovních systémů

 Budete spolupracovat:
 •        S vývojářskými týmy při nasazování nových aplikací
 •        S týmem zajišťujícím jejich provoz při konfiguraci a ladění infrastruktury, aby aplikace fungovaly jako na drátkách v souladu s požadovanými SLA
 •        V synergii s OPE_COE budete pomáhat se správou infrastruktury (databáze, operační systémy, monitoring)
 Pokud „umíte DevOps“ a automatizaci nasazování, sedí vám agilní řízení projektů a baví vás moderní technologie, dáme vám mnoho příležitostí zazářit.

 Náplň vaší příští práce bude:
 •        Budování a rozvoj OPS kompetencí v DevOps
 •        Správa služeb na pomezí mezi aplikačním squadem a provozními týmy (INFRA), se zaměřením na middleware platformy
 •        Podpora v automatizaci deploymentu a testování
 •        Instalace nových verzí aplikací a udržování jejich provozu, případně na analyzování nastalých problémů
 •        Kapacitní plánování; ladění a optimalizaci provozovaných aplikací
 •        Ladění monitorovaných událostí
 •        Zajišťování a koordinace řešení zákaznických problémů s týmy podpory a to jak v českém i anglickém jazyce
 •        Držení provozních pohotovostí (pokud to SLA bude vyžadovat)

 Znalosti a zkušenosti, které jsou klíčové:
 Na prvním místě je to vaše ochota učit se a dále rozvíjet. Pak si snadno osvojíte i dovednosti, které vám při nástupu případně budou chybět. A nebojte se, nenecháme vás v tom, naopak – rádi vám poradíme a pomůžeme. Dále pak:
 •        Pokročilá znalost práce s Linux OS, SQL a orientace v problematice sítí
 •        Instalace, konfigurace a administrace platformy Kubernetes
 •        Zkušenosti s IBM HTTP server / Apache / nginx a provozem aplikací v kontejnerech (Docker) včetně monitoringu kontejnerů (Grafana, Prometheus, Java EE a ELK stack výhodou)
 •        Zkušenosti s verzovacími a workflow management nástroji -Git, CI/CD pipeline
 •        Zkušenosti s nástroji na orchestraci (Ansible, Teraform, UrbanCode Deployment, ArgoCD výhodou)
 •        Aktivní praktická znalost skriptovacího jazyka (Bash, Python, Perl)
 •        Češtinu/slovenštinu na úrovni rodilého mluvčího a technickou angličtinu na komunikativní úrovni
 Kromě toho očekáváme:
 •        Schopnost spolupracovat v rámci týmu
 •        Analytické schopnosti, komunikační schopnosti
 •        Samostatnost, pečlivost a aktivní přístup

 Místo: Stodůlky, 2 dny onsite/3 dny doma
 Začátek spolupráce: ihned
 Forma spolupráce: Bodyshop- 100% alokace na projekt
 Délka spolupráce: do konce roku
 Tým: Markets Technology - aplikace pro investiční bankovnictví, která bude v nové digitální bance a bude součástí

Linux (Kernel) ibm http server Apache HTTP Server NginX ansible teraform urbancode deployment grafana